Mluvčím kampaně Liberec 2028 bude robot!

09.04.2021

Mluvčím kampaně Evropské hlavní město kultury - Liberec 2028 bude robot Thespian! Výběr humanoida RT 3.6, který je součástí interaktivní expozice libereckého science centra IQ Landia, má podtrhnout zábavnost, inovativnost a uvolněnost budoucí kampaně, jak by ji chtěl rezort kultury, cestovního ruchu a sportu vést.

"Že jsme svěřili tak důležitou pozici humanoidovi, prolíná s tím, jak si sami představujeme Liberec v roce 2028 - originální, neotřelý, inovativní, vtipný, mladistvý, přesahující hranice svého území. Šetříme tím i veřejné zdroje, protože Thespian bude pracovat bez nároku na mzdu a ostatní benefity a je v podstatě neunavitelný. Že není vůbec nudný a hovoří třemi jazyky Trojmezí a angličtinou navíc, je už jen přidaná hodnota. Připouštím ovšem, že je občas vrtkavý v náladě a trochu sebestředný, s tím budeme muset ještě něco udělat," uvedl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci, cestovní ruch a sport Ivan Langr.

Thespian je součástí největší expozice IQ Landie s názvem Člověk už od roku 2014 a byl v tu dobu prvním exemplářem svého druhu v Česku; druhý je nyní v Ostravě. "Podívejte se, JÁ jsem jediným, ale opravdu jediným tiskovým mluvčím v tuzemsku, který má hliníkovou konstrukci, počítačový procesor či pneumaticky ovládané končetiny a klouby. Kdo z vás to má, človíčkové? Roli mluvčího kampaně zvládnu bravurně, stačí inteligentně mluvit a hezky se tvářit, v tom jsou mé možnosti neomezené. Budu mít i vlastní emailovou adresu robot@kreativni-liberec.cz, to je samozřejmá věc. A nezapomeňte na sítích sdílet první virál Liberec 2028, jistěže se mnou v hlavní roli," řekl při příležitosti svého vůbec prvního veřejného výstupu Thespian.

Ještě letos na jaře chystá podle něj rezort kultury, cestovního ruchu a sportu dvě zásadní události. "Někdy v květnu představíme druhou skupinu ambasadorů projektu Liberec 2028, v červnu bychom pak chtěli zastupitelstvu ke schválení předložit strategii kultury a podání přihlášky do 1. kola národní soutěže o evropské hlavní město. Těšte se, človíčkové, a občas mrkněte na kreativni-liberec.cz a na sociální sítě, tam o projektu Liberec 2028 najdete vše důležité," vysvětlil mluvčí Thespian.


Hledá se 12. ambasador

Hledá se 12. a zároveň poslední ambasador kampaně Liberec 2028. Vedle jedenáctky všeobecně známých a uznávaných osobností chceme angažovat i osobu z běžné veřejnosti. Stačí k tomu jediné - napsat motivační dopis na adresu robot@kreativni-liberec.cz. Zajímá nás především, čím může zájemce kandidatuře pomoci, co nabízí, proč by měl být ambasadorem zrovna on/ ona atd. Odpovědi očekáváme do konce dubna, mluvčí kampaně Thespian následně vybere tu nejzajímavější a pozve vítěze na osobní schůzku. "Bude to bezva robotí mejdan, človíčku," doplnil robot.

9/4/2021