Łißęrëc2028: nové webové stránky i logo

06.10.2021

Projekt Liberec2028 - Evropské hlavní město kultury má od 1. října zbrusu nové webové stránky a také logo. Na adrese www.liberec2028.eu nyní zájemci najdou veškeré informace k projektu vč. všetečných odpovědí mluvčího Thespiana, sebestředného, ale vtipného robota z IQ Landie. Zásadní novinkou je také logo - Łißęrëc2028, které vzniklo jako výsledek kreativních hrátek s unikátními písmeny některých cizích jazyků.

Podobou loga chceme primárně podpořit evropské zaměření kampaně Liberec2028 a také přeshraniční spolupráci, která je jednou z povinných součástí projektu ve všech pořadatelských zemích. A sázíme také na kreativitu loga, protože podpora rozvoje kulturních a kreativních odvětví je základním smyslem celé kandidatury.

Liberec2028 má rovněž nového ambasadora. Dlouho očekávané 12. místo, které jsme rezervovali pro běžného Liberečana, jsme nakonec nabídli spolumajitelce tetovacího salónu a samozřejmě také tatérce v jedné osobě Anuce Markové. Vybírali jsme ze tří adeptů, Anuka nám nakonec vyšla jako nejlepší kandidát. Nejen proto, že jde o mladou, bezprostřední (a to velmi) a příjemnou dívku, ale také pro obor činnosti, jíž se věnuje. Je v jedné osobě výtvarnicí i řemeslnicí, propojuje představivost i zručnost. Další informace o Anuce už najdete na zmíněné webové stránce, tam si také můžete připomenout zbývajících 11 osobností.

Chcete se s námi zapojit do příprav projektu Liberec2028? Opět není nic jednoduššího, než navštívit nové webové stránky. V sekci Zapojte se najdete interaktivní formulář, který vyplníte podle vlastních představ - můžete pomoci v přípravné i programové fázi; jako dobrovolník i jako financiér; administrativní pracovník, tvůrce i umělec. V každém případě ale nezůstávejte doma za pecí, v projektu Liberec 2028 se najde místo pro každého. Děkujeme!